Це офіційне визнання наявності у закладі охорони здоров’я умов для якісного, своєчасного, певного рівня медичного обслуговування населення, дотримання ним стандартів у сфері охорони здоров’я, відповідності медичних (фармацевтичних) працівників єдиним кваліфікаційним вимогам
Основні етапи:
1
Подача заяви та документів в МОЗ України.
2
Підготовка медичного закладу до акредитації – розробка відповідної документації та виконання вимог Стандартів акредитації закладів охорони здоров’я.
3
Проведення комісією МОЗ експертизи відповідності закладу встановленим критеріям шляхом оцінювання досягнення стандартів відповідно до профілю закладу та виду лікувально-профілактичної допомоги, що надається. Результати проведеної оцінки вносяться до експертного висновку про відповідність закладу стандартам акредитації.
4
Прийняття акредитаційною комісією рішення у місячний строк:
▫️ про акредитацію закладу та присвоєння закладу певної акредитаційної категорії (друга, перша, вища), ▫️ про відмову в акредитації, ▫️ про необхідність проведення у місячний строк повторної експертної оцінки.
Важливо! Проходження акредитації є добровільним. Однак заклади, які не мають сертифіката про акредитацію, не зможуть надавати медичні послуги у сферах допоміжних репродуктивних технологій і трансплантації та проводити клінічні випробування.