Про обовʼязок пацієнта предʼявити паспорт

Часто прохання адміністратора надати пацієнтом паспорт чи інший документ, який посвідчує особу, викликає бурю емоцій та незадоволення. Пацієнт, особливо якщо він прийшов в приватний медичний заклад, вважає, що має право на максимальну приватність чи навіть анонімність. Але чи справді це так? Давайте з’ясуємо.

Відповідно до Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 025/о “Медична карта амбулаторного хворого №___” форма № 025/о заповнюється в усіх амбулаторно-поліклінічних закладах, які ведуть амбулаторний прийом.


У пунктах 1 - 6 титульної сторінки форми зазначаються:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • стать;
  • дата народження;
  • телефони: домашній та робочий;
  • місце проживання пацієнта згідно з паспортними даними;
  • місце роботи, посада.

Згідно Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003/о “Медична карта стаціонарного хворого №____” у формі № 003/о зазначаються назва та номер документа, що посвідчує особу пацієнта.

У Правилах внутрішнього розпорядку в медичному закладі теж потрібно прописувати обов’язок пацієнта пред’явити паспорт на прохання адміністратора.


Окрім цього, паспорт пацієнту є потрібним для укладення договору публічної оферти, якщо такий розміщений на сайті медичного закладу, інших договорів про надання медичних послуг.

Отже, на медичний заклад, який діє відповідно до ліцензії на медичну практику, незалежно від форми власності, законодавством покладений обов’язок ідентифікувати особу за паспортом (іншим документом, який поспідчує особу) при заповненні медичної документації та наданні медичних послуг.
Важливо!

Надання пацієнту інформації, що становить лікарську таємницю, по телефону теж має багато ризиків. Це повʼязано зі складністю ідентифікації особи по телефону. Рекомендую розробити чіткі алгоритми комунікації з пацієнтам чи іншими особами по телефону та надання їм будь-якої інформації.

Памʼятайте!
Невстановлення особи пацієнта може мати наслідком розголошення лікарської таємниці.