Чи знаєте Ви, які права медичних працівників можуть бути обмежені під час дії воєнного стану?
Закон України №2136-IХ від 15.03 2022 року визначає особливості організації трудових відносин в умовах воєнного стану.
Як працівникам, так і роботодавцям радимо звернути увагу на наступні норми:
Встановлюються обмеження на конституційні права працівника, зокрема право на працю, право на безпечні умови праці, право на своєчасну заробітну плату, право на захист від незаконного звільнення тощо.
На час дії воєнного стану працівник може бути попереджений про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці не пізніш як до запровадження таких умов, а не за два місяці, як це гарантується КЗпП.
На відміну від Кодексу законів про працю України, випробувальний термін при прийнятті на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.
Порушення зобов’язання щодо строків оплати праці допускається, якщо воно сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.
У випадку залучення працівника до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, робіт з виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання, йому може бути відмовлено у наданні будь-якого виду відпусток.
Роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу без його згоди за виправданих обставин, зокрема для відвернення або ліквідації бойових дій тощо.
Щорічна основна відпустка за рішенням роботодавця може бути обмежена до 24 календарних днів.