Стоматологія в законі

Стоматологи лідирують у кількості скарг пацієнтів щодо неналежного надання медичних послуг. Остання статистика летальних випадків призведе до посилення перевірок та контролю за діяльністю стоматологів.

Виділили ключові юридичні моменти, на які важливо звернути увагу:

1
Згідно номенклатури лікарських спеціальностей «Стоматологія», «Дитяча стоматологія», «Ортопедична стоматологія», «Пародонтологія» «Ортодонтія», «Терапевтична стоматологія», «Хірургічна стоматологія» - окремі лікарські спеціальності, кожна з яких підлягає ліцензуванню.
2
Професіоналами в галузі стоматології є:
  • ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ,
  • ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ ДИТЯЧИЙ,
  • ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ-ОРТОДОНТ,
  • ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ-ОРТОПЕД,
  • ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ-ПАРОДОНТОЛОГ,
  • ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ-ТЕРАПЕВТ,
  • ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ-ХІРУРГ,
  • ЛІКАР-ХІРУРГ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВИЙ.
Кожна спеціалізація передбачає визначений законом обсяг завдань та обов’язків, окремий сертифікат лікаря-спеціаліста. Лікар не може надавати медичні послуги, які виходять за межі його лікарської спеціальності!
3
Стоматолог може працювати лише за трудовим договором в медичному закладі, який має ліцензію на медичну практику або зареєструвавши ФОПа та отримавши відповідну ліцензію.
4
Обов’язково ведіть медичну та юридичну документацію. Підписуйте з пацієнтом договір про надання медичних послуг, інформовані згоди на медичні втручання та маніпуляції. Якщо лікування буде тривалим – План лікування.
5
Важливим документом є Анкета пацієнта, заповнена і підписана власноручно. Анкета повинна зібрати детальний анамнез пацієнта, в тому числі алергологічний, аби максимально виключити протипокази до лікування та захистити лікаря, якщо пацієнт приховав важливу інформацію про стан свого здоров’я.
6
Надайте пацієнту всю необхідну інформацію про хід та особливості лікування, ознайомлюйте з протипоказами та ускладненнями, підпишіть з пацієнтом відповідні документи.
7
Якщо ви використовуєте анестезію – отримайте ліцензію за напрямком «анестезіологія» та працевлаштуйте лікаря-анестезіолога за трудовим договором.
Важливо: українське законодавство не передбачає терміну «аутсорсинг анестезіологів». Єдиним легальним способом є оформлення згідно трудового законодавства