Перевірки МОЗ щодо виявлення та запобігання корупції

Відповідно до Наказу МОЗ України №93 від 17.01.2024 року підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МОЗ України можуть піддаватися перевіркам стану організації роботи з метою виявлення та запобігання корупції.

Ключові питання, на які слід звернути увагу:

1
Об’єктами перевірки є установи, організації та підприємства, що належать до сфери управління МОЗ.
2
Предметом перевірки є документація та матеріали, що стосуються запобігання та виявлення корупції, а також дотримання об’єктом перевірки вимог антикорупційного законодавства.
3
Перевірки здійснюються за рішенням Міністра охорони здоров’я України на підставі:
  • надходження інформації про порушення вимог антикорупційного законодавства від правоохоронних та контролюючих органів;
  • повідомлення щодо можливої причетності працівників об’єкта перевірки до вчинення корупційного правопорушення;
  • надходження інформації про невиконання нормативно-правових актів в частині антикорупційного законодавства.
4
Перевірка проводиться на підставі наказу МОЗ України.
5
Перевірка здійснюється без попереднього повідомлення, а також тривалість перевірки може залежати від обсягу, характеру її завдань та складності.
6
За результатами проведеної перевірки складається акт перевірки у двох примірниках за формою згідно з додатком до цього Порядку та направляється для ознайомлення керівникові об’єкта.
7
Керівник об’єкта перевірки ознайомлюється та підписується на останній сторінці акту. У разі не погодження із зазначеною в акті перевірки інформацією, він підписує його із зауваженнями, які викладає на окремому аркуші і надсилає до МОЗ України.
8
Міністр приймає рішення за результатами перевірки і разом з актом надсилає його до об’єкту перевірки. Керівник об’єкта протягом місяця після отримання рішення Міністра повинен вжити заходів щодо його виконання.
Важливо!
Дана норма стосується ЗОЗ, які входять до сфери управління МОЗ.