02.10.2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про рекламу», зокрема, в частині рекламування медичних послуг.
Згідно нового законодавчого визначення реклама це:
інформація про особу, ідею та/або товар,
розміщена за грошову чи іншу винагороду;
призначена сформувати або підтримати у прямий (пряма реклама, телепродаж) або непрямий (спонсорство, розміщення товару (продакт-плейсмент) спосіб обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо таких особи, ідеї та/або товару.
Основним критерієм віднесення певної інформації про медичну послугу до реклами є оплатний характер такого розміщення. Якщо інформація розміщується в соцмережах (пости, відео тощо) безоплатно вона не вважається рекламою.
Особливості рекламування методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації:
рекламувати можна лише дозволені до застосування в Україні методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації;
реклама повинна містити об’єктивну інформацію і здійснюватися так, щоб було зрозуміло, що наведене повідомлення є рекламою, а рекламований товар є методом профілактики, діагностики, лікування, реабілітації;
обов’язково вказувати: “Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я” (не менше 15 % площі (тривалості) всієї реклами, прозвучати не менше одного разу за ролик);
реклама не може містити посилань на терапевтичні ефекти стосовно захворювань, які не піддаються або важко піддаються лікуванню.